GLAS OCH KERAMIK / Konstglas / Vas 16635289

nr 1663 5289

Simon Gate

(1883-1945), Sverige

Vas, Klarglas med graverad dekor, Bredd: 15,5 cm. Höjd: 24 cm. Signerad of GE 28 cm

Kondition: missfärgad, nagg

Simon Gate, född 1883, död 1945, svensk glaskonstnär, målare och formgivare.

Utrop:

700 kr

Såld:

800 kr

måndag 2 december 2024
kl 18:06:55

Simon Gate

Läs mer om Simon Gate